Psychoterapia Gestalt – Warszawa

Poznaj zalety terapii Gestalt

Psychoterapia Gestalt powstała poprzez połączenie licznych koncepcji psychologicznych i filozoficznych. Zalicza się tu elementy psychoanalizy, egzystencjalizmu, buddyzmu zen oraz pracy z ciałem. Za czołowego przedstawiciela tego podejścia wymienia się Fritza Perlsa, jego żonę Laurę Perls i ich przyjaciela Paula Goodmana. Psychoterapia Gestalt mogła powstać dzięki jego intuicji, a także twórczemu podejściu wobec kontaktu z innymi ludźmi.

Psychoterapia Gestalt, jaka jest prowadzona przez nasze gabinety w Warszawie bazuje na tym, że terapeuta i jego klient koncentrują się na doświadczeniach obecnych, które dotyczą tego, co dzieje się w danej chwili. Klient wraca do przeszłości jedynie wtedy, kiedy istotne jest zbadanie, jaki wpływ na teraźniejszość mają minione doświadczenia. Psychoterapia Gestalt sprawia, że staje się on coraz bardziej świadomy samego siebie, a w przyszłości będzie potrafił działać w nowy sposób.

psychoterapia Gestalt Warszawa
psychoterapia Gestalt Warszawa Żoliborz

Na czym polega psychoterapia Gestalt?

Świadomość oznacza zdawania sobie sprawy z własnych doświadczeniach. Psychoterapia Gestalt to umożliwia. Uzyskuje się to poprzez danie swobody wyboru w zakresie nowych sposobów myślenia, zachowania oraz odczuwania. Świadomość prowadzi do zmiany. Klient, który cierpi na częste bóle głowy, może w trakcie terapii zdać sobie sprawę z negatywnych uczuć, jakie cały czas wypiera i spróbować je wyrazić. Nie raz okazuje się, że psychoterapia Gestalt sprawia, że tego typu problemy somatyczne ustąpią całkowicie. Świadomość pozwala przejąć odpowiedzialność za to, jacy jesteśmy oraz na efektywniejsze działania w otaczającej rzeczywistości.

Psychoterapia Gestalt prowadzona w naszych gabinetach w Warszawie za cel stawia sobie uzyskanie przez klienta zdolności do samoregulacji, a także umiejętności samodzielnego udzielenia sobie wsparcia w sytuacjach kryzysowych oraz umiejętność sięgnięcia po pomoc w swoim najbliższym otoczeniu. To, czym przyciąga psychoterapia Gestalt, to możliwość doświadczenia własnego siebie na wielu różnych płaszczyznach. W trakcie jej trwania, pacjent przenosi się na poziom cielesny, duchowy, emocjonalny i intelektualny. Psychoterapia Gestalt pomaga w akceptacji siebie, swoich słabości i siły. To także zaakceptowanie swoich różnych stanów emocjonalnych począwszy od złości, przez nieśmiałość, po uczucie szczęścia. Odbywa się to poprzez eksperymentowanie z ruchem, psychodramą, ekspresją uczuć, czy rysunkiem.

Psychoterapia Gestalt prowadzona w mieście Warszawa

Psychoterapia Gestalt prowadzona przez naszych terapeutów w Warszawie odbywa się w atmosferze zaufania i szacunku między klientem a specjalistą. Terapeuta będzie zachęcać do tego, aby całościowo wyrażać siebie i swoje emocje. Istotne jest to, że psychoterapia Gestalt nie polega na tym, aby zmienić klientów w innych ludzi. Jest długim, czasem wielomiesięcznym procesem, w toku którego klient poszerza swoją świadomość. Charakterystycznym dla tego podejścia jest również to, że wedle tego, co mówi psychoterapia Gestalt, człowiek osiąga najbardziej optymalny dla niego rozwój i potrafi wziąć pełnię odpowiedzialności za swoje życie, jeżeli jest świadomy tego, kim jest.

Klient powinien odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące potrzeb, pragnień, czy konfliktów. Psychoterapia Gestalt to także propozycja dla osób, które nie mają w życiu codziennym problemów, jednak zależy im na lepszym poznaniu swojego wnętrz i własnych motywów, którzy dążą do tego, by ich rozwój osobisty był jak najlepszy. Psychoterapia Gestalt pozwoli im na podejmowanie lepszych i bardziej świadomych decyzji, a także budowanie trwałych i zdrowych relacji z innymi ludźmi.

psychoterapia Gestalt Warszawa Wilanów

To Ty wybierasz swój fotel, gdy do nas przychodzisz, to Ty decydujesz się na ruch — terapeuta na niego odpowiada i już jesteśmy w świecie Gestaltu…

Jeśli towarzyszą Ci wątpliwości, jest to najzupełniej normalne. Polecamy lekturę naszych tekstów w czytelni.

W każdej chwili możesz też telefonicznie lub mailowo zadać nam pytanie. Namiary kontaktowe do naszych terapeutów znajdziesz w zakładce kontakt.