Psychoterapeuci

Psychoterapeuta w Warszawie

W potocznej świadomości zawód psychoterapeuty mylony jest z takimi profesjami, jak psycholog lub psychiatra. Warto zatem dokonać potrzebnego rozróżnienia między nimi. Psycholog to osoba, która ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia i odbyła roczny podyplomowy staż zawodowy w wybranej przez siebie specjalności. Psychiatra to zaś lekarz medycyny, reprezentujący jedną ze specjalności lekarskich. Zajmuje się leczeniem ludzi cierpiących na choroby psychiczne, pracuje w przychodniach, szpitalach psychiatrycznych lub prowadzi prywatną praktykę. Spośród wielu specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym tylko psychiatrzy mogą zapisywać leki psychotropowe. W końcu, psychoterapeuta to osoba z wyższym wykształceniem, która ukończyła (lub jest w trakcie szkolenia) szkołę psychoterapii w wybranym przez siebie nurcie psychoterapeutycznym (np. psychoterapia Gestalt, psychoterapia psychoanalityczna lub psychoterapia poznawczo-behawioralna). Psychoterapeuta może czasem pracować łącząc wiedzę z różnych nurtów terapeutycznych, bo i tak najważniejsza jest relacja terapeutyczna i jej jakość! Warszawa to miasto, w którym znajduje się nasz gabinet, ale zapraszamy również osoby spoza stolicy.

Marcin_01

Marcin Rzeszutek

Jacek Czerwieniec

Psychoterapeuta – Warszawa

Każda psychoterapia zaczyna się od konsultacji. Zazwyczaj jest to jedno lub są to dwa wstępne spotkania z klientem, który potrzebuje pomocy i chce zmienić coś konkretnego w swoim życiu. Ich celem jest poznanie oczekiwań zainteresowanego, wstępne rozpoznanie jego problemów i zdefiniowanie celów, którymi klient chce się zająć oraz określenie optymalnej formy dalszej współpracy. Jest to też moment na ocenę, czy psychoterapeuta ze swojej strony ma poczucie, że jest w stanie skutecznie pomóc danej osobie. Jeśli ocena wypada negatywnie, zawsze może polecić kogoś innego lub po prostu powiedzieć, że nie czuje się na siłach pomóc w danej sytuacji, co jest uczciwym rozwiązaniem w takich okolicznościach.

Potrzebna jest Ci pomoc psychoterapeuty w Warszawie – zapraszamy!

Psychoterapeuta w Warszawie oferuje pomoc osobom, którym nieobce są stany depresyjne, które miewają myśli destrukcyjne, napady nasilonego lęku i ataki paniki oraz fobii. Psychoterapeuta może pomóc zmierzyć się z trudnym do zdefiniowania poczuciem cierpienia niezwiązanym z aktualną sytuacją życiową, kiedy problemem jest również zrozumienie i zaakceptowanie samego siebie, w stanach zmagania się z kompleksami o różnych podłożach i doświadczania długotrwałych problemów w relacjach z innymi ludźmi.