Terapia dla par w mieście Warszawa

Skuteczna terapia dla par w Warszawie

W naszym gabinecie psychoterapii w Warszawie prowadzimy terapię dla par. Odwiedzając tę stronę prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że bycie w związku to nie same uniesienia i przyjemności, ale również pewne trudności i przeszkody spotykane na wspólnej drodze. Być może niekiedy masz problem, żeby poradzić sobie z własnymi emocjami i postępowaniem, a w związku ścierają się przecież dwie osobowości i dwa czasami całkiem różne charaktery. Przezwyciężanie trudnych chwil w takiej sytuacji to naprawdę duże wyzwanie, któremu potrafią podołać tylko nieliczni.

Jeśli szukasz pomocy w radzeniu sobie z podobnymi kłopotami, terapia dla par w Warszawie może pomóc Ci odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań – co się stało, że najbliższa niegdyś osoba tak bardzo się ode mnie oddaliła ? Jak to możliwe, że mnie nie rozumie ? Dlaczego mnie rani i mówi tyle przykrych rzeczy? Jeśli chcesz uratować to, co do niedawna było dla Ciebie tak ważne, to znak, że chcesz popracować nad związkiem i poprawić relacje, które popsuły się gdzieś na Waszej wspólnej drodze. Oczywiście może być też tak, że wahasz się, czy chcesz dalej pozostać z kimś, kto Ciebie rani. Jedno jest pewne – z postanowieniem przepracowania relacji nie wolno zwlekać, bo w pewnym momencie zadawane nawzajem rany staną się zbyt głębokie. Pamiętaj też, że zmiany nigdy nie następują natychmiast.

Już dziś zapisz się na terapię dla par w Warszawie

Zapraszamy na terapię dla par w naszym gabinecie w Warszawie – pomożemy Wam odkryć, co jest istotą konfliktu. Abyście mogli do tego dojść, nauczymy Was komunikacji, odczuwania i znajdywania w sobie uczuć i emocji, a później wyrażania ich – tłumienie w sobie wielu rzeczy to jedno z najgorszych rozwiązań. Nasz terapeuta zadba o to, byście czuli się bezpiecznie, a rozmowy przebiegały w  atmosferze, w której każde z Was będzie mogło wyrazić swój sposobów widzenia i postrzegania Waszej związkowej rzeczywistości. Standardowo spotkania odbywają się z obojgiem partnerów, ale może się też okazać, że zmiana zachowań nie będzie możliwa bez pracy własnej jednej lub obu ze stron. Wówczas zaproponujemy terapie indywidualne.

W Gabinecie Psychoterapii Gestalt znajdującym się w Warszawie prowadzimy terapię dla par. Odwiedzając tę stronę, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że bycie w związku to nie same uniesienia i przyjemności, ale również pewne trudności i przeszkody spotykane na wspólnej drodze. Być może niekiedy masz problem, żeby poradzić sobie z własnymi emocjami, postępowaniem, a w związku ścierają się przecież dwie osobowości i czasami całkiem różne charaktery. Przezwyciężanie trudnych chwil w takiej sytuacji to naprawdę duże wyzwanie, z czego warto zdawać sobie sprawę w pojawiających się chwilach bezradności.

Psychoterapeuta może w takiej sytuacji zapewnić pomoc niezbędną aby ruszyć z miejsca i uporać się z kryzysem.

Przyczyny kryzysów w związkach

Kryzysy w relacji między partnerami pojawiają się zarówno w krótkim czasie, np. po zawarciu małżeństwa, jak i w zgodnych związkach z długim stażem.

Jeśli szukasz pomocy w radzeniu sobie z podobnymi kłopotami, terapia dla par w Warszawie może pomóc Ci odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań – co się stało, że najbliższa niegdyś osoba tak bardzo się ode mnie oddaliła? Jak to możliwe, że mnie nie rozumie? Dlaczego mnie rani i mówi tyle przykrych rzeczy? Jeśli pragniesz uratować to, co do niedawna było dla Ciebie tak ważne, to znak, że chcesz popracować nad związkiem i poprawić relacje, które popsuły się na Waszej wspólnej drodze. Oczywiście może być też tak, że wahasz się, czy chcesz dalej pozostać z kimś, kto Ciebie rani. Jedno jest pewne – z postanowieniem przepracowania relacji nie wolno zwlekać, bo w pewnym momencie zadawane nawzajem rany staną się zbyt głębokie. Pamiętaj też, że zmiany nigdy nie następują natychmiast.

Zapisz się na terapię par w Warszawie

Zapraszamy na terapię dla par w naszym gabinecie w Warszawie – pomożemy Wam odkryć istotę konfliktu. Abyście mogli do tego dojść, nauczymy Was komunikacji, odczuwania odnajdywania w sobie oraz wyrażania uczuć i emocji – tłumienie ich w sobie to jedno z najgorszych rozwiązań. Nasz terapeuta zadba o to, byście czuli się bezpiecznie, a rozmowy przebiegały w atmosferze, w której każde z Was będzie mogło wyrazić swój sposób widzenia i postrzegania Waszej związkowej rzeczywistości. Standardowo spotkania odbywają się przy udziale obojga partnerów, ale może się też okazać, że zmiana zachowań nie będzie możliwa bez pracy własnej jednej ze stron, wówczas zaproponujemy terapie indywidualne.

Podczas spotkania terapeuta nie ocenia, kto ma rację w powstałym sporze, lecz pomaga w zrozumieniu drugiej osoby. W ramach terapii można odkryć własne potrzeby, jak również oczekiwania stawiane wobec drugiej osoby.

Dzięki temu psychoterapia małżeńska oferowana przez Gabinet Psychoterapii Gestalt umożliwia naukę efektywnej komunikacji w związku. Rozmowy odbywają się w komfortowych warunkach, aby każdy czuł się bezpiecznie i mógł otwarcie mówić o swoich emocjach oraz tłumionych często problemach.